LIVE BUILD BLIZINY 2014

Warsztaty Live Build 2014 uznajemy za oficjalnie zakończone!!

W warsztatach wzięło udział 38 studentów z 15 uczelni wyższych z całej Europy.
Podczas 3 dni na terenie Świata Labiryntów zaczęły powstawać 3 pawilony autorstwa architekta Garego Johnsona. Prace toczyły się pod nadzorem projektanta, pracowników firmy Ekodom, Pracowni Sztuki Ogrodowej, przedstawicieli FabLaB Trójmiasto oraz wykładowcy Instytutu Architektury Krajobrazu KUL.
 
Więcej
Przed rozpoczęciem warsztatów na terenie Świata Labiryntów przygotowane zostały fundamenty, przy których pomogła nam firma WOBET. Serdecznie dziękujemy za dostarczony beton!!


Już na miejscu budowy! Zapoznanie się z planem i naniesienie wymiarów w terenie.


Wstępne przygotowania materiału na pawilonowe elewacje oraz mostek. Przycinanie na odpowiednią długość tyczek grabowych oraz montowanie ich na ramach elewacyjnych.


Firmie Carlsson drewno dziękujemy za dostarczenie doskonałej jakości drewna, które młodzież obrabiała w warsztacie i pod nadzorem firmy EkoDom. Dziękujemy za gościnność i wsparcie merytoryczne.
W warsztacie powstawały gotowe elementy, które potem przewoziliśmy na plac budowy. W trakcie warsztatów studenci nauczyli się obsługiwać maszyny potrzebny do obróbki drewna oraz do budowy konstrukcji drewnianych. 

 Ramy drewniane po przetransportowaniu na miejsce budowy zostały ustawione zgodnie z projektem. Studenci byli chętni oddać życie za możliwość pracy z nami ;-)
Gdy ściany były gotowe studenci przystąpili do instalacji oczepu oraz bardzo skomplikowanej konstrukcji dachowej. Przez środek dachu - liścia ma przebiegać "łodyżka", którą będzie spływać woda. Wszystkie spadki musiały być odmierzone perfekcyjnie.

Czas upłynął bardzo szybko. To już wtorkowy wieczór. Zdążyliśmy wykonać ściany 3 pawilonów i 1 konstrukcję dachową. Przedstawiciele Ekodomu, Pracowni Sztuki Ogrodowej i Fundacji Architektura Plus zainstalowali na dachu wiechę.

 Oto co pozostało w Świecie Labiryntów po warsztatach... Pawilony wymagają jeszcze wykończenia, ale są przepiękne!! Oceńcie sami :-)


A jak bawili się studenci można też posłuchać w Radiu Kaszebe


Pawilony budowano dzięki hojności naszych sponsorów:

EKODOM domy drewniane: udostępnienie warsztatu pracy, nadzór i budowa warsztatów, wyjaśnienie technik montażu, wsparcie merytowyczne

CARLSSON drewno: dostawca drewna konstrukcyjnego

Libet: dostawca kostki betonowej,

OASE: dostawca pomp i filtrów


CAPAROL: dostawca farb, lakierów i impregnatu 

WOBET: dostawca betonu
  
Wszystkim sponsorom, patronom oraz uczestnikom bardzo dziękujemy. Dziękujemy też Garemu Johnsonowi za wspaniały projekt oraz czas spędzony ze studentami na placu budowy!!


Firmy współpracujące: 

 Patronat nad imprezą objęli