ARCHIWUM


16 I 2016 GOŚCILIŚMY U SIEBIE SPARTAŃSKI LAJT.

https://www.facebook.com/events/721966111236560/ Część przejazdów odbyła się u nas :-) Oczywiście dla kierowców przygotowaliśmy labirynt :-)


Temat sezonu 2015 OLBRZYM I CZARODZIEJSKA FASOLA :-)


Dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas majówki
 
Choć w majówkę pogoda nam nie dopisała to dzieciaki bawiły się świetnie! 
Powstało mnóstwo przepięknych prac: żółwików, kwiatków, bransoletek i motylków. Rozgrzewaliśmy się ogniskiem i grą w Angry Birds własnoręcznie wykonanymi ptakami, świnkami i jajkami
W tym sezonie czeka nas nie lada zadanie! Będziemy szukać gęsi znoszącej złote jajka!!! Gęś ukryta jest w zamku olbrzyma, który znajduje się wysoko wśród chmur. Olbrzym jest "olbrzymi", włochaty i brzydko pachnie! Nie możemy go zbudzić! Na początku musimy zdobyć nasiona czarodziejskiej fasoli, by potem wyruszyć w niebezpieczną podróż po fasolowej tyczce, w górę do  siedziby olbrzyma. Tylko najwytrwalsi śmiałkowie dojdą do celu...
 Bawcie się razem z nami!!


2014 Zapraszamy na warsztaty plastyczne z materiałów z recyklingu!! Świetna eko-zabawa dla najmłodszych!!


 TEMAT  PRZEWODNI SEZONU 2014

labirynt z kukurydzy
Smok na polu w Świecie Labiryntów. Zdjęcie z lotu ptaka. Lipiec 2014
Na wiosnę siejący kukurydzę przybiegli do nas z krzykiem!! Na polu śpi olbrzymi smok!!
Smoki to zacne stworzenia, zwłaszcza, że na świecie nie zostało ich wiele. Musimy wybudzić smoka jeszcze przed zimą, aby mógł spokojnie znaleźć dla siebie schronienie. Chodzą słuchy, że w pobliskim lesie mieszkają starzy druidzi. To wiekowi mędrcy, którzy znają odpowiedzi na wiele zagadek. Musimy odnaleźć starców i odczytać ich wskazówki. Wtedy dowiemy się kto może odczarować smoka. 

Pomożecie nam obudzić smoka?

 

Już teraz zapraszamy na nasza sierpniową imprezę "Bliżej gwiazd". W sobotni wieczór 30 sierpnia 2014 będziecie mieli okazję spotkać się z miłośnikami astronomii. Nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także zobaczyć profesjonalny sprzęt, gwiazdy, drogę mleczna, naszą galaktykę oraz głęboki kosmos. 
Trzymajcie kciuki za pogodę.
 ZAPRASZAMY!!!

Warsztaty Live Build 2014 uznajemy za oficjalnie zakończone!!
W warsztatach wzięło udział 38 studentów z 15 uczelni wyższych z całej Europy.
Podczas 3 dni na terenie Świata Labiryntów zaczęły powstawać 3 pawilony autorstwa architekta Garego Johnsona. Prace toczyły się pod nadzorem projektanta, pracowników firmy Ekodom, Pracowni Sztuki Ogrodowej, przedstawicieli FabLaB Trójmiasto oraz wykładowcy Instytutu Architektury Krajobrazu KUL.


Ogłoszono już wyniki plebiscytu Polski Krajobraz 2013


Miło nam poinformować, że zdaniem publiczności
w kategorii przestrzeń publiczna zwyciężyła
Motylarnia w Świecie Labiryntów Bliziny. 

Więcej na temat plebiscytu i zwycięzców tutaj
 
Po zakończeniu sezonu 2013 otrzymaliśmy wyróżnienie od www.dzieckowpodrozy.pl, z którego jesteśmy bardzo dumni :-)
Na zakończenie sezonu odbyła się impreza nocna z latarkami. Najodważniejsi mieli szanse odbyć mrożącą krew w żyłach przygodę w czeluściach labiryntu. Było też ognisko i pokaz tańca z ogniem.

 

 We wrześniu wraz z naszymi gośćmi bawiliśmy się w rzeźbiarzy. Powstały przepiękne dyniowe stwory. Jedne straszne, inne śmieszne...Świat Labiryntów Bliziny zwyciężył w Plebiscycie Polski Krajobraz 2012, w głosowaniu jury w kategorii Przestrzeń Publiczna otrzymał też tytuł Obiekt Roku   

W sezonie 2013 wzór naszego labiryntu przedstawiał tygrysa przedzierającego się przez dżunglę.

 Złośliwy goryl ukrył buteleczki gdzieś pośród straszliwego labiryntu. W gęstwinie dżungli kryją się różne niebezpieczeństwa, pułapki oraz dzikie zwierzęta.
Pomóżmy plemieniu „Bulla-Bulla” odzyskać ich skarb!!!

 W sezonie 2013 powstała motylarnia, w której nasi goście dowiadywali się ciekawostek ze świata motyli. Były motyle, gąsienice i poczwarki. Było też mnóstwo śmiechu :-)

Gościliśmy największą ćmę świata!!
 
W lecie braliśmy udział w Targach Rodzinnych w Gdańsku


W majówkę wraz z dziećmi budowaliśmy kolejne wiklinowe altanki w wiosce wróżek i elfów. Potem był sympatyczny Dzień Dziecka z Anonsami, w czasie którego najbardziej pomalowana została pani malująca :-)

Wiosną 2013 roku wraz z uczniami szkół biliśmy rekord świata w żywym labiryncie.

W naszym labiryncie ustawiło się aż 312 osób. Począwszy od przedszkolaków (3 i 4-latków), poprzez klasy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych, w zabawie brały także udział osoby indywidualne.
 
Wszyscy odwiedzający Świat Labiryntów tego dnia trzymając się za ręce i stając na planie labiryntu utworzyli największy na świecie „Żywy Labirynt”.  

 IV 2013.
Sezon rozpoczęliśmy bardzo wcześnie! W kwietniu wraz z naszymi gośćmi oraz stowarzyszeniem Serfenta budowaliśmy labirynt wierzbowy i olbrzymią "Babcię Wierzbę".
 


TO SIĘ DZIAŁO W SEZONIE 2012:
Niedaleko Gdańska na jednym ze wzniesień Kaszub rozbił się galeon piratów przewożący dziesiątki skrzyń pełnych złota i drogocennych klejnotów. Ogromny skarb czeka na odnalezienie. Łowcy przygód z całego kraju przybywają w poszukiwaniu statku oraz zaginionego ładunku.
  Na ich drodze czeka wiele niebezpieczeństw... Największym wyzwaniem jest pokonanie labiryntu w polu kukurydzy, które ma powierzchnię ponad 2,5ha, a łączna długość wszystkich ścieżek wynosi około 4,5km!! 


 


Oprócz olbrzymiego labiryntu zwiedzających czeka wiele innych atrakcji!! W tym mniejsze labirynty dla piratów i piratek w różnym wieku. W pobliżu „rozbitego” galeonu przygotowano całe zaplecze, tak by godnie przyjąć przybywających z daleka poszukiwaczy skarbów, piratów i korsarzy. Na teren przybędą także podniebni piraci w swym olbrzymim balonie.